KIMO CTV110-AOD150. Lufthastighetstransmitter: 0..30 m/s.
Extern prob med 2m ledning
På lager Få kvar på lager Snart på lager igen
Köp nu
Upprätta ny lista
Spara
Kimo CTV110-AOD150 är en värmetrådstransmitter för mätning av lufthastighet och temperatur. Transmittern är förberedd för 24 VAC/VDC matning (aktiv 3-4 ledare) och 4-20mA utgångssignal. Transmittern levereras med digital 10-talsdisplay och en extern värmetrådsprob i PVC förbunden med 2m kabel. Displayen växlar mellan visning av lufthastighet och temperatur.
Mätområde för lufthastighet går från 0..30 m/s, och temperatur från 0..50°C.
Tekniska Data:
  • Mättemperatur
  • Mätområde:
    0 °C - 50 °C
  • Noggrannhet:
    ± 0.3 % og ± 0.25 °C
  • Upplösning:
    0.1 °C
  • Sensortype:
    PT100
  • Mätning lufthastighet
  • Mätområde:
    0 m/s - 30 m/s
  • Nøjagtighed af hastighedsmåling:
    ± 3 % og ± 0.2 m/s
  • Upplösning:
    0.1 m/s
  • Display och indikering
  • Display:
    Digital display
  • Strömförsörjning/laddare
  • Output:
    24 V AC/DC
  • Kapslingsklass
  • IP-klass:
    IP65
  • Mått
  • H x B x D:
    90 mm x 108 mm x 46 mm
  • mått | Längd X diameter
  • Längd X diameter :
    150 mm X Ø13 mm